28 Mart 2013 Perşembe

Gelin gibi bir sofra


         Bu sofrayı aile dostlarımız için hazırladım. Annem çeyizime alttaki masa örtümle aynı desene sahip organzeden bir masa örtüsü de dikmişti. Onu, sofrayı gün evvelinden hazırladığımda bu şekilde toz olmasın diye sofranın üzerine seriyorum. Eskiden misafirler gelmeden açıyordum ama gördüğüm yoğun ilgi ve lüzum üzerine artık yemek vaktine kadar kaldırmıyorum. Misafirler geldiğinde "Aç da görelim sofrayı" diyorlar.Sofranın duvağını birlikte açıyoruz. Hoş bir sürpriz oluyor. 
Sofrada beyaz ve gümüşün renk hakimiyeti var. Beyaz masa örtüsü, beyaz kumaş peçeteler, gri-beyaz kağıt peçeteler, şeffaf suplalar, gümüş şamdanlar, gümüş rengi mumlar, gümüş kenarlı beyaz tabaklar, saten çelik çatal-bıçaklar, gümüş yıldız şekilli bıçak standları, gümüş bordürlü bardaklar, üzeri şeffaf taşlı yüzük şeklinde gümüş rengi peçetelikler  ve şeffaf sofra taşları sofrada kullandığım aksesuarlar.
   Tabii bu sofranın bir de muhteşem menüsü var. Onu da önümüzdeki günlerde yayınlayacağım. Görüşmek üzere.

 

1 yorum:

  1. Nasıl da güzel bir sofra olmuş bayıldım gerçekten. Ziyaretin ve yorumların için teşekkür ederim. Siz iki çocukla sığdıysanız bizim de bir şekilde sığmamız lazım artık. Ben de tüm kapı arkalarını doldurmayı planlıyorum:)

    YanıtlaSil

En pratik ve ayrıntılı tarifler Sofra Şenliği'nde.
www.sofrasenligi.blogspot.com

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...